Forum GC2
Potrzebne zmiany na forum. - Wersja do druku

+- Forum GC2 (https://gc2.pl/forum)
+-- Dział: Forum (https://gc2.pl/forum/forumdisplay.php?fid=104)
+--- Dział: Propozycje (https://gc2.pl/forum/forumdisplay.php?fid=105)
+---- Dział: Odrzucone (https://gc2.pl/forum/forumdisplay.php?fid=229)
+---- Wątek: Potrzebne zmiany na forum. (/showthread.php?tid=47078)

Strony: 1 2

Potrzebne zmiany na forum. - Mattyho - 09-04-2019

Witam.

Od dłuższego czasu irytuje mnie pewna rzecz na tym forum. Mam wrażenie, że jest ono traktowane zbyt rygorystycznie przez właścicieli i administracje.

To jest, powinna być, platforma DLA GRACZY do wymiany poglądów, wyrażania opinii, dzielenia się własnymi doświadczeniami i emocjami jakie towarzyszą im podczas grania na GC2 i TeamCraft24.

Nie ważne jest czy administracji te poglądy się podobają czy nie, tak działać powinno forum. To użytkownicy powinni decydować który wątek umrze ponieważ już nikt w nim nic nie napisze.

Notoryczne zamykanie wątków, prawie wszystkich, przez administracje zabija wszelką dyskusje na tym forum. Komu przeszkadza otwarty jakiś wątek? Co niby złego się stanie gdy ktoś napisze coś po pół roku od utworzenia wątku? A w ogóle niedopuszczalne jest moim zdaniem usuwanie pojedynczych postów tylko dlatego, że ktoś nie zgadza się z ich treścią. Nie piszę tu o skrajnych przypadkach, wulgaryzmach i innych naruszających prawo lub netykietę. Nie rozumiem dlaczego w taki sposób rozumiecie pilnowanie porządku na forum, po prostu nie wiem czemu tak robicie.

Proponuję przez jakiś czas np, pół roku może rok zostawić otwarte wszystkie wątki i zobaczymy co się stanie. Oczywiście nie dotyczy to skrajnych przypadków jak pisałem wyżej. Może się mylę i Wy macie racje, a może jest na odwrót.

Pozdrawiam

RE: Potrzebne zmiany na forum. - Melciox - 09-04-2019

Za =)
Może dodadzą

RE: Potrzebne zmiany na forum. - MYSTERROKI123 - 09-04-2019

ZA! To że komuś z administracji nie pasuje wątek nie znaczy, że ma go usuwać...

RE: Potrzebne zmiany na forum. - MagicalSeal - 09-04-2019

Masz po części racje. Czasem wątki są zamykane bez powodu, gdy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć, czy dopowiedzieć coś ciekawego. Jednak pod niektórymi postami nowe wypowiedzi to praktycznie kopie poprzednich przez co nie mają one sensu (nabijanie). Również chciałbym aby administratorzy nie usuwali postów jeśli bezpośrednio nie łamią one regulaminu.
Pozdro byki

RE: Potrzebne zmiany na forum. - Mattyho - 09-04-2019

(09-04-2019, 18:44)MagicalSeal napisał(a): Masz po części racje. Czasem wątki są zamykane bez powodu, gdy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć, czy dopowiedzieć coś ciekawego. Jednak pod niektórymi postami nowe wypowiedzi to praktycznie kopie poprzednich przez co nie mają one sensu (nabijanie). Również chciałbym aby administratorzy nie usuwali postów jeśli bezpośrednio nie łamią one regulaminu.
Pozdro byki

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Jak pisanie tego samego przez tą samą osobę to ok zgadza się, już raz dany gracz napisał opinie i nie musi się powtarzać, ale jeżeli Ci chodzi o to, że inny gracz myśli tak samo i tak samo się wypowiada w temacie czyli pisze prawie kopie poprzednich wypowiedzi innych graczy to  jak najbardziej ma do tego prawo i to nie jest nabijanie postów.

RE: Potrzebne zmiany na forum. - Malgosia10 - 09-04-2019

Jeśli chodzi o zamykanie wątków jest to zazwyczaj forma ograniczenia nabijania postów. Żaden administrator nie zamyka wątku z powodu tego, że się z wami nie zgadza bądź dlatego, by ograniczyć w jakiś sposób waszą wolność słowa. Wątki są przez administrację zamykane wtedy i tylko wtedy, kiedy post jest niepotrzebny, powielany, bądź w danym temacie wszystko zostało już powiedziane. Jeżeli zadajecie pytania np. Dotyczące nowych edycji, nie dziwcie się, że wątki są zamykane. Takie tematy nie dość, że były poruszane setki razy, to jeszcze wielokrotnie administracja odpowiadała na takie pytania. A jeśli chodzi o zostawianie otwartych wątków przez rok/pół roku to jestem na nie. Nabijanie, zbędne konflikty. Nie widzę żadnego sensu robienia czegoś takiego. Przyniosłoby to same konsekwencje.

RE: Potrzebne zmiany na forum. - _xxkoks_ - 09-04-2019

Nie zgadzam się z osobą i góry, ponieważ np. Napisałem skargę na pewną osobę, a ona sobie ją zamknęła i niemoglem dokładnie jej wyjaśnić.
Edit: wgl jakim cudem oskarżony zamyka wątek?!

RE: Potrzebne zmiany na forum. - Digerud - 10-04-2019

Małgosiu, masz po części racje, ale niektóre zachowania są nazwijmy to, niezrozumiałe. Ostatnimi czasy sporo z moich postów znika, gdyby nie Megasquirt (dzięki), nie dowiedziałbym się o usunięciu mojej wypowiedzi z "lenistwo poziom ekspert" - https://imgur.com/a/cGjsgVe
Fakt, może treść nie jest zbyt przyjaźnie nastawiona, ale:
a) nie używałem wulgaryzmów
b) Nie łamałem jakichkolwiek zasad etyki (no wiesz)
c) Wyrażałem swoją opinie, +popierałem ją dowodami.
d) Nie była ona nabijaniem, ponieważ każdy miał prawo do głosu i treść była zgodna z tematem.
I znowu, post znika tak po prostu. Fajnie byłoby, gdyby osoby usuwające post mogły chociaż napisać na mail'a powód. Niby parę literek, ale jednak problemu nie będzie.

Co do głównej treści wątku, jestem Za, no może ten czas pół roku to trochę sporo, jak post umrze, to nie ma co w nim grzebać pół roku po zajściu Mrugnięcie

RE: Potrzebne zmiany na forum. - MagicalSeal - 10-04-2019

(09-04-2019, 19:03)Mattyho napisał(a):
(09-04-2019, 18:44)MagicalSeal napisał(a): Masz po części racje. Czasem wątki są zamykane bez powodu, gdy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć, czy dopowiedzieć coś ciekawego. Jednak pod niektórymi postami nowe wypowiedzi to praktycznie kopie poprzednich przez co nie mają one sensu (nabijanie). Również chciałbym aby administratorzy nie usuwali postów jeśli bezpośrednio nie łamią one regulaminu.
Pozdro byki

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Jak pisanie tego samego przez tą samą osobę to ok zgadza się, już raz dany gracz napisał opinie i nie musi się powtarzać, ale jeżeli Ci chodzi o to, że inny gracz myśli tak samo i tak samo się wypowiada w temacie czyli pisze prawie kopie poprzednich wypowiedzi innych graczy to  jak najbardziej ma do tego prawo i to nie jest nabijanie postów.

Chodzi mi głównie o posty typu "Masz całkowitą racje", "Zgadzam się z tobą". To zwyczajne nabijanie które nie wnosi zupełnie nic do tematu 
Pozdro byku i z Bogiem

RE: Potrzebne zmiany na forum. - Mattyho - 10-04-2019

(10-04-2019, 14:57)MagicalSeal napisał(a): Chodzi mi głównie o posty typu "Masz całkowitą racje", "Zgadzam się z tobą". To zwyczajne nabijanie które nie wnosi zupełnie nic do tematu 
Pozdro byku i z Bogiem

Nadal nie zgadzam się z tobą, pisząc jakiś temat chcę wiedzieć jakie mam poparcie, nie zawsze ktoś musi wnosić "coś nowego" do tematu, czasem wystarczy jak inni gracze mnie poprą tak jak napisałeś wyżej  w tym co pisze w danym wątku i wiem czy mogę liczyć na nich próbując coś osiągnąć.
Idąc Twoim tokiem rozumowania jak przedstawiasz powinieneś w ten sam sposób potraktować wszystkie posty  typu "podpis" w pochwałach i je pokasować i zamknąć zaraz tam wątki aby gracze nie "nabijali" postów. Przecież te posty nic, zupełnie nic nie wnoszą do tematu.
Pozdrawiam

(09-04-2019, 20:07)Malgosia10 napisał(a): Jeśli chodzi o zamykanie wątków jest to zazwyczaj forma ograniczenia nabijania postów. Żaden administrator nie zamyka wątku z powodu tego, że się z wami nie zgadza bądź dlatego, by ograniczyć w jakiś sposób waszą wolność słowa. Wątki są przez administrację zamykane wtedy i tylko wtedy, kiedy post jest niepotrzebny, powielany, bądź w danym temacie wszystko dostało już powiedziane. Jeżeli zadajecie pytania np. Dotyczące nowych edycji, nie dziwcie się, że wątki są zamykane. Takie tematy nie dość, że były poruszane setki razy, to jeszcze wielokrotnie administracja odpowiadała na takie pytania. A jeśli chodzi o zostawianie otwartych wątków przez rok/pół roku to jestem na nie. Nabijanie, zbędne konflikty. Nie widzę żadnego sensu robienia czegoś takiego. Przyniosłoby to same konsekwencje.

Małgosiu, czy naprawdę uważasz, że administrator, jakikolwiek, jest wszechwiedzący i jak on uzna, że już wszystko zostało powiedziane to można wątek zamknąć? To podważa sens jakiejkolwiek dyskusji, nikt nie wie wszystkiego, i taki administrator również. To może od razu zamknijmy całe forum bo już wszystko zostało napisane? A nie, SKARGI trzeba zostawić. Uśmiech Podałaś przykład, zapytań o nowe edycje i zakładanych wciąż nowych wątkach z tym związanych i że są zamykane, a nie przyszło ci czasem do głowy, że nowe wątki są tworzone tylko dlatego, że tamte stare ciągle są zamykane? Może jakby żaden admin nie zamknąłby pierwszego wątku z tym tematem to nie powstały by nowe?  Tak strasznie boicie się nabijania postów? To kolejny powód do zmiany, utworzony został dziwny system w, którym nie liczy się treść tylko ilość. Zlikwidować ten system naliczania nieszczęsnych postów i obnoszenia się z ilością ich napisanych. Mamy przecież Reputacje, ona bardziej powie innym użytkownikom forum z jaką ma osobą do czynienia a nie 1000-2000-czy 5000 napisanych postów.
Pozdrawiam